Spotkanie autorskie z Katarzyną Szkarpetowską

 

 

 

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, Oddział Kamienica mieszczańska, Plac Wolności 28, w Pucku oraz do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na spotkania z autorką książek "Dekalog " i „Jego portret”  Katarzyną Szkarpetowską.
 „Dekalog księdza Kaczkowskiego” to rozmowa o sprawach fundamentalnych - Dekalogu i codziennych trudnościach życia zgodnie z przykazaniami. Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości.
„Jego portret” Bezkompromisowy, ale czuły. Zakochany w kapłaństwie. Prowadził hospicjum, jednocześnie zmagając się z chorobą. „Onkocelebryta” – tak mówił sam o sobie. I chociaż wiadomo było, że jego stan jest ciężki, śmierć w marcu 2016 roku wydawała się zdecydowanie przedwczesna.
Jednak ludzie, którzy osobiście poznali księdza Jana powtarzają – on cały czas jest z nami. W poruszających rozmowach z Katarzyną Szkarpetowską wspominają jego bliskość, pasję i… słabość do steków.
 

 

Współpracujemy z: