7 Aniołów

 

 

 

Jest to grupa pielgrzymów, która w tym roku postanowiła przybyć do kilku miejscowości na Kaszubach. Będą w: Mrzezinie, Żelistrzewie, Rzucewie, Swarzewie, Łebczu, Starzynie, Leśniewie i oczywiście u nas. Są wśród nich dzieci, młodzież, dorośli i starsi, domni i bezdomni, wierzący, niewierzący. Idąc , po drodze ewangelizują, śpiewają, grają i integrują. Śpią pod namiotami i wszędzie dokąd docierają ,spotykają się z niezwykłym zainteresowaniem oraz otwartością. Ludzie zapraszają ich swoich domów, by mogli skorzystać z prysznica , po drodze częstują jedzeniem, dzielą się tym, co mogą i mają. Wspólnie z nimi uczestniczą w licznych spotkaniach i warsztatach.
Całej wyprawie towarzyszy atmosfera przyjaźni, miłości i tolerancji. Tam, gdzie stacjonują, zapraszają do siebie.
Tradycję tę zapoczątkował inicjator franciszkanin Cordian Szwarc. Ujrzał w tym wszystkim wielki sens i pomysł na spędzenie czasu wędrującej ekipy z mieszkańcami, do których podążają. Późnym wieczorem wszystkich zapraszają na spektakl-widowisko, do którego przygotowują się przez rok. Często ,tak jak ma to miejsce u nas, uczestniczą w nim też gospodarze, którzy ich podejmują u siebie. W Pucku stacjonować będą przy hospicjum i to na jego terenie odbędą się warsztaty oraz spotkania z pielgrzymami. Powitamy ich w najbliższą niedzielę w samo południe. Pomożemy przygotować bazę noclegową i będziemy wspólnie świętować. O godzinie 15.00 przy Puckim Hospicjum odbędzie się msza święta polowa, do której uczestnictwa serdecznie zapraszamy. Potem czeka na Was sporo atrakcji w postaci zajęć z różnymi twórcami. Zapowiada się ciekawie. Goście zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie bójcie się i odważnie przybywajcie.
Jeśli ktoś chciałby w jakiś sposób pomóc, może dostarczyć do Biura Organizacji Pozarządowych (rynek w Pucku) żywność, która przyda się na śniadania i kolacje. Będziemy tam na Was czekać w piątek i sobotę w godzinach 10.00-20.00 i w niedzielę od 10.00-18.00. Mogą być też napoje, słodycze i ciasta które chętnie przyjmiemy w hospicjum w niedzielę od godziny 10.00 do 16.00.
Wizytę niecodziennych przybyszów zakończy spektakl na Zielonej Plaży, który odbędzie się o godzinie 22.00-zapewniamy, że będzie w nim dużo światła i sporo nam się rozjaśni. Tematem przewodnim jest DOM.
Tak więc przygotujmy się na spotkanie z miłością, otwórzmy swoje serca i domy , pokażmy jak Kaszubi są gościnni - wszak to nasza dobra tradycja :-)
https://www.youtube.com/watch?v=9fbECTACvQA

 

Współpracujemy z: